Učenci OŠ Ivanjkovci smo v zadnjih dneh šolskega leta obiskali knjižnico Ivana Potrča Ptuj, kjer smo prisluhnili pravljičarki Liljani Klemenčič, podelili priznanja ob zaključku bralne značke ter se sprehodili po knjižnici. Ogledali smo si film v ptujskem kinu. Učenci od 1. do 3. razreda so si ogledali Najboljši rojstni dan, ostali učenci pa film z naslovom Lunana. 

Bono Majhenič: »Z vlakom smo se pripeljali na Ptuj, da bi si ogledali film in šli v knjižnico. Naslov filma je bil Lunana in film je pripovedoval o učitelju, ki je v deželo Lunano, da bi učil revne otroke. 

Knjižnica pa je bila nekdaj manjši grad, zgrajen v 17. stoletju. Narejena je bila iz lesa, gradili pa so z lastnimi rokami in je druga najvišja točka na Ptuju. Knjige v knjižnici so tehtale več ton in zato so jo morali večkrat obnoviti. V knjižnici imajo eno knjigo iz 17. stoletja, ki ima platnice narejene iz lesa, obložene z usnjem. Knjiga je napisana v latinščini in ima naslov Missal romanom. V njej so napisane novice, časopisi, koledar, pisma,…«

Nejc Babič: »V ptujski knjižnici nam je tamkajšnja knjižničarka podelila priznanja ob osvojeni bralni znački. Bil sem ponosen, da sem opravil bralno značko.«

Lana Rajh: »V kinu Ptuj smo si ogledali film Lunana. Film je bil zabaven in poučen. Fant, ki se je šolal za učitelja, je želel postati pevec. Živel je sam z babico, ki mu ni pustila, da postane pevec. Zato je kot učitelj bil poslan v deželo Lunano v Butanu. Dežela je zelo revna in ima malo prebivalcev. Ko je fant prispel tja, so ga vsi zelo lepo sprejeli in mu ponudili najboljšo hrano in prenočišče. Poučeval je do zime, potem pa je odšel. Po odhodu je odšel v Avstralijo, kjer je pel. Kot učitelj je bil zelo prijazen in učenci so ga imeli zelo radi, v pismu so mu zapisali, da bi jih naj obišče tudi naslednje leto ob začetku šole. Zgodba, posneta v najodročnejši šoli na svetu, nas uči, da bomo srečo morda našli tam, kjer jo najmanj pričakujemo.

Film je osvojil številne nagrade občinstva in se kot prvi butanski celovečerec uvrstil med nominirance za oskarja.«

Rok Slana: »V knjižnici Ivana Potrča smo si ogledali domoznanski oddelek. V tem oddelku zbirajo knjige, katere napišejo avtorji z domačega področje ali pa knjige z vsebino o tem področju. Te knjige hranijo v skladišču, v temnejših prostorih, saj jih morajo čimbolj ohraniti. Teh knjig si ne moremo izposoditi, namenjene so branju v čitalnici. Seznam vseh avtorjev lahko najdemo na spletnem portalu Obrazi slovenskih pokrajin ter na portalu Kamra.«

Anže Školiber: »Pravljičarka nam je pripovedovala italijansko pravljico o očetu in treh sinovih. V kraju sta živela kralj in njegova hčer, ki se je želela poročiti. Kralj je postavil izziv, da morajo narediti ladjo, ki bo plula po kopnem in po morju. Mislite, da je komu uspelo? Poiščite italijansko ljudsko pravljico in izvedeli boste.«

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)