RASTEM S KNJIGO

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvaja Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Združenje splošnih knjižnic, Združenje splošnih knjižnic, ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami in osnovnimi šolami s prilagojenim programom šolami srednjimi šolami in zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter zamejskimi osnovnimi in srednjimi.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:
– spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

DEJAVNOSTI:

• Učenci si bodo ogledali predstavitveni film, ki ga pripravi Javna agencija za knjigo RS.
  • Sedmošolci bodo obiskali splošno knjižnico Franca Ksavra Meška  v Ormožu in prejeli knjigo avtorice Irene Androjna, Modri otok.
  • V knjižnici se bodo seznanili s program Cobiss.

Koordinatorica Tamara Podgorelec