Na Osnovni šoli Ivanjkovci od 20. 11. – 29. 11. 2023 gostimo potujočo razstavo »Pot knjige, od avtorja do bralca«, ki jo je zasnovala Javna agencija za knjigo RS. Razstava je pripravljena na dvanajstih plakat in potuje po knjižnicah, šolah ter drugih ustanovah po Sloveniji. Avtor besedila je Žiga X Gombač, ilustracije pa je izdelal David Krančan. 

Glavni junak – knjižni molj – nam skozi stripovsko zgodbo predstavi proces nastanka knjige od avtorja do bralca. Osnovni namen razstave je tako na zabaven način seznaniti učence, kako pride od ideje do izvoda knjige. 

V sklopu razstave bo učence 4., 5. in 6. razreda obiskal ilustrator David Krančan, ki jim  podrobneje predstavil izdelavo stripa in svoje delo.

Naj nam v mislih vedno ostanejo besede, ki jih je na plakatih zapisal avtor Žiga X Gombač: 

»Tisti, ki beremo, bogatimo svoj besedni zaklad, z vsako prebrano stranjo izvemo kaj novega, skrbimo za osebno rast in nikoli, čisto nikoli nam ni dolgčas.«

Knjižničarka Tamara Podgorelec

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)