V torek, 6. februarja 2024, smo se otroci vrtca, učenci šole, zaposleni v našem zavodu in tudi vi dragi obiskovalci sprehodili Po poljanah umetnosti in se poklonili našemu največjemu poetu, Francetu Prešernu. Zbrali smo se v dvorani Krajevne skupnosti Ivanjkovci, kjer nas je v uvodu nagovorila naša ravnateljica in z nami podelila nekaj misli o umetnosti in življenju. Nastopajoči so v povezani predstavi izpostavili različne umetnosti in nas opomnili, da vsaka slika, vsaka pesem, vsak gib, vsak ton glasbe in nenazadnje vsak izmed nas nosi s seboj svojo zgodbo. Umetnost nas navdihuje, nas postavlja pred ogledalo naše človečnosti, nas spodbuja k razmišljanju in nam daje moč, da se izražamo in soustvarjamo svet okoli nas.

 Ob slovenskem kulturnem prazniku vam iskreno čestitamo in vam želimo, da vas vse dni v letu umetnost navdihuje, povezuje in osrečuje. 

Urša Štumberger

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)