V petek, 19. aprila 2024, smo v okviru dneva za okolje obeležili Dan Zemlje, ki ga praznujemo 22. aprila. Dan je bil bogat z zanimivimi dejavnostmi in predavanji. Vsak razred se je udeležil predavanja o zdravem načinu življenja, pri čemer so učenci razredne stopnje prisluhnili predavanju strokovnih delavk iz  Zdravstvenega doma Ormož, medtem ko je predavanje za učence predmetne stopnje pripravil učitelj športne vzgoje Luka Lovrec. Po predavanju smo se lotili malice na nekoliko drugačen način. Uporabili smo sezonska, lokalna in zdrava živila ter jih postregli v obliki samopostrežnega bifeja, kar je omogočilo učencem, da so si sami sestavili zdrav in barvit obrok.

Po malici smo se posvetili dejavnostim, povezanim s skrbjo za našo okolico in lepoto bivanja v njej. Vsak razred je skrbno uredil določen del šolskega okoliša: uredili smo šolski vrt, gredice okrog šole, talne igre pred telovadnico, uredili šolsko ograjo, zravnali krtine na zelenicah, uredili živo mejo, pobrali smeti ter poskrbeli za urejen pesek za skok v daljino na igrišču. Vsak razred je bil nato deležen še enega predavanja. Mlajšim učencem je biologinja , gospaTatjana Gregorc predstavila biodiverziteto, gospa Maja Botolin Vaupotič je učence 5. in 7. razreda popeljala v svet murv in gojenja sviloprejk, gospa Urška Hojnik pa je predstavila lokalno in sezonsko pridelavo hrano v sklopu Eko Prlekije. Hvaležni smo vsem predavateljem, ki so bili pripravljeni učencem predstaviti svoje dejavnosti in jih obogatiti s to dragoceno vsebino.

Koordinatorici dneva dejavnosti:

Zdenka Rakuša in Tamara Podgorelec