Spoštovani starši.

Skladno z Zakonom o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-H) se za letne pravice, do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanje plačila vrtca ter  subvencije malice in kosila, ki se iztečejo v decembru 2018 ali kasneje, uvaja mesečno avtomatično podaljšanje  pravice.

Navedeno pomeni, da se vloge za podaljševanje omenjenih letnih pravic od 1.12. 2018 dalje ne vlagajo, saj bodo centri za socialno delo po uradni dolžnosti odločili o nadaljnji upravičenosti do pravice.

Če za omenjene pravice zaproša starš prvič, je vlogo še vedno potrebno vložiti pri pristojnem organu.

Podaljševanje  po uradni dolžnosti s strani centrov velja  samo za priznanje pravice do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila.

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)