12. februarja smo se učenci in učitelji OŠ Ivanjkovci ponovno ukvarjali z varnostjo na spletu. Spletno okolje ponuja ogromno možnosti, pravila so zaradi spletne svobode zelo ohlapna, kar ustvarja veliko možnosti za spletna zavajanja in zlorabe. Kako ločevati med verodostojnimi in lažnimi informacijami, kako se izogniti pastem, kako reagirati v primeru, da se nam je že zgodila spletna zloraba, kako ustvariti kvalitetno geslo, kako ne postati odvisen od elektronskih naprav – vsega tega in še marsičesa smo se dotaknili danes. Nekaterih stvari smo se spomnili, nekatere smo spoznali na novo. Vsekakor pa je tematika zelo pereča in aktualna za vse, ki živimo v digitalni dobi 21. stoletja. Starši in učitelji smo v nezavidljivem položaju, ker moramo našim otrokom nuditi pomoč in podporo, jih vzgajati v odgovorne in ozaveščene posameznike, hkrati pa se velikokrat v spletnem okolju znajdemo bistveno slabše kot naši otroci. Odgovor na to so zunanji sodelavci, ki nam pri tem pomagajo in nam posredujejo čimveč koristnih informacij. V ta namen smo danes povabili zunanje sodelavke iz spletnega mesta safe.si in sicer Nino Gradišnik in Evo Božič.

Tudi za vas, dragi starši, pripravljamo predavanje na to tematiko

v torek, 18. februarja 2020.

Vljudno vabljeni.

 

 

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)