Učenci in učitelji OŠ Ivanjkovci smo v tednu otroka, ki je bil od 5.10. 2020 do 9.10.2020, izvedli projekt Gremo peš! Učenci od prvega do devetega razreda so bili zelo uspešni in v tednu Gremo peš povečali prihode v šolo na trajnostni način za 66,5 %. 

Kokoška Rozi

Veliko naših otrok že prihaja v šolo s šolskimi avtobusi, kar se tudi šteje med trajnostne načine. Kljub temu da smo šolske prevoze v prejšnjem tednu odpovedali, smo zelo ponosni na naše učence, starše, upokojence, babice, dedke, krajane. S tem ko smo odpovedali avtobusne prevoze, bomo s privarčevanimi sredstvi financirali prevoze za različne dneve dejavnosti.

Iskrena hvala tudi PGD Ivanjkovci, ki so nam zelo priskočili na pomoč in so prevzeli na deževno sredo vse linije in prišli v šolo skupaj z učenci in jih pospremili tudi domov. Mesec oktober je tudi mesec požarne varnosti, zato so nam gasilci pripravili odlično predstavitev v gasilskem domu, po vseh smernicah in priporočilih NIJZ. Hvala vsem.  

Cilji projekta so:

 • sprememba potovalnih navad v smeri trajnostne mobilnosti (peš, s kolesom, v sopotništvu, z javnimi prevoznimi sredstvi);
 • povečanje prihodov otrok v šolo na trajnosten način za 7 % glede na izhodiščno vrednost;
 • zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole;
 • spodbujanje gibanja otrok in krepitev njihovega zdravja;
 • zmanjšanje okoljskih obremenitev.

Dejavnosti, ki smo jih izvedli:

 • izvedba aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi – vsak dan v šolo peš ali s kolesom in prav tako domov; 
 • izpolnjevanje dnevnika potovalnih navad (1. razred);
 • vnašanje podatkov na razredni plakat;
 • zbiranje nagradnih kart in igranje igre s kartami;
 • beleženje napredka na skupnem šolskem transparentu (na hodniku razrednega pouka);
 • druženje s sovrstniki, krajani.

Klavdija Petrovič

(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)